Choď na obsah Choď na menu
 


Myspace Layouts & CommentsMyspace Layouts @ JellyMuffin.com

ZÁBAVA

 


Vyrob si KOFOLÁČIKA!

Kofoláčika získaš keď si kúpiš 6 fliaš Kofoly. Je tu jednoduchú návod ako si ho vyrobiť do polhodiny.

 

 

Kofoláčikovia - návod ako na to

Pre každého, kto by si chcel vyrobiť vlastného Kofoláčika, je tu návod. Tak ideme na to!!!

 

1. Čo budeme potrebovať:

 - bavlnu alebo hociaký špagát, kartón alebo inú podložku na zapichnutie špendlíkov, špendlíky, nožnice, ihlu, niť, polystyrenovú guličku alebo 1 stranu novín, korálky alebo gombíky na oči, lepidlo a prípadne kúsok šnúrky, ak chcete kofoláčika na zavesenie.

 

 2. Najprv si zapichneme špendlíky tak, aby nám tvorili základ pre vytvorenie kostry Kofoláčika. Jeden koniec špagátu ( na obrázku hore ) si prichytíme špendlíkom. Začneme omotávať špendlíky...

 

...asi dáko takto. Okolo každého špendlíka 2 - 3 krát, špagát vedieme vždy okolo stredného špendlíka. Koniec špagátu, ktorým sme omotávali, prichytíme špendlíkom (v našom prípade dolný biely špendlík) a krátky koniec špagátu, ktorý sme si prichytili na začiatku, uvoľníme...

 

4. ...pomôžeme si ihlou a začneme omotávať stred Kofoláčika.

 

5. Stredný špendlík vyberieme a oba konce špagátu v strede zviažeme.

 

6. Teraz by sme mali mať základ - kostričku kofoláčika.

 

7. Teraz príde na rad omotávanie kostry - začneme nohami. Ja si pomáham špáratkom ako je vidieť na obrázku. Špagát treba stále uťahovať čo najsilnejšie, aby sa nám to celé nerozmotalo.

 

8. Pokračujeme druhou nohou a rukami.

 

9. Až máme telíčko hotové, vytvoríme hlavu. Ja používam polystyrénovú guličku, cez ktorú prevlečiem špagát a hore prevlečiem kúsok šnúrky, ktorá bude slúžiť na zavesenie. Namiesto polystyrénovej guličky môžete použiť noviny alebo kúsok látky. Polystyrénová gulička má výhodu pri prišívaní očí, je mäkšia oproti novinám a ľahšie sa prepichuje, nevýhoda oproti novinám je, že sa špagát na nej viac šmýka a pri omotávaní treba viac uťahovať, aby sa nám hlava nerozpadla.

 

10. Omotáme hlavu niekoľko krát, snažíme sa hlavne na konci motať čo najpevnejšie. Ak by sa nám aj dáky špagátik uvoľnil, nevadí, vždy sa to dá nakoniec jemne prišiť niťou.

 

11. Pokračujeme v omotávaní, aby bol Kofoláčik pevnejší - ruky, telo, nohy.

 

12. Špagát nakoniec zaviažeme a uzlík spevníme kvapkou lepidla.

 

 

13. Lepidlom môžeme spevniť aj konce rúk a nôh. Nebojte sa, hoci je lepidlo biele, po zaschnutí je priesvitné a nie je ho vôbec vidieť.

 

14. Kofoláčika "oblečieme" namotaním farebnými bavlnkami. Prišijeme oči, možu byť korálky, ale aj gombíky. Môžete prišiť aj vlasy a vytvoriť tak rôznych "hipisákov", pankáčikov, či iných vlasáčov. Môžete mu pridať krídla, meč, raketu, okuliare...

 

15. ...no a nemalo by chýbať SRDIEČKO.

 

Vyskúšaj si, či zvíťazia zmysly, alebo rozum. Pozri sa na slová a hovor postupne farby(ale nie slová, farby). Veľa šťastia!

 

ŽLTÁ  MODRÁ ČERVENÁ ZELENÁ FIALOVÁ

 

ČERVENÁ ORANŽOVÁ ZELENÁ MODRÁ  ŽLTÁ

 

FIALOVÁ ZELENÁ MODRÁ ŽLTÁ HNEDÁ

 

 


Free Music
Free Music

Free Music
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vBrute.co.nr

(brut, 24. 1. 2014 12:51)

super návod, vela podobných blbostí najdeš aj na vBrute.co.nr :)