Choď na obsah Choď na menu
 


DUCH NA KAŽDOM KROKU !!

 

Raz ako som surfovala na internete objavila som článok o dedinke Pluckley. Nie je ani známa. Žije tam okolo 1000 obyvateľov. Ako každé mesto má jeden strašidelný dom ale táto dedinka sa môže chváliť so strašidelnými domami!!!! Po meste sa prechádzajú duchovia !!!!!!

 

 

 

 

Najstrašidelnejšia dedina na svete

 

Pluckley

Takmer všade na svete, nájdete či už v lese, v meste, kostole, alebo aj v poslednej dedine svedka nejakej duchárskej príhody. Lenže v anglickom Pluckley to nie je len o podivných obyvateľoch, ktorí by vám s tajomným hlasom hovorili strašidelné historky. To, že sa nachádzate v duchmi najhustejšie osídlenom kraji dokonca prisvedčí aj Guinessova kniha rekordov. Máte odvahu vstúpiť?

 

 

 

Kde sa vzal, tu sa vzal Pluckley

 

Anglickú dedinku, vzdialenú asi osem kilometrov od Ashforddu, s necelou tisíckou živých obyvateľov, by si na svete azda nikto ani nevšimol. Lenže v týchto miestach straší 24 hodín denne. Záhrobie akoby tu malo svoj priechod do reálneho sveta. O Pluckley sa nelichotivo hovorí už v Knihe súdneho dňa skompletizovanej v roku 1086, takže určite nehrozí, že by išlo o moderný imidž so snahou zaujať paranormálnymi aktivitami. Na prvý pohľad vyzerá dedinka vcelku nenápadne. Je to také postaršie sídlo a možno aj preto tu množstvo duchov prebýva ako doma, hoci sú jednoznačne z onoho sveta.

 

Zdroj: Flickr.com

Zimomriavky na chrbte

Ak sa povie, že každé mesto má aspoň jeden strašidelný dom a zopár mátoh k nemu, anglická dedinka Pluckley sa môže pýšiť celou zbierkou. Veď keď na jednom mieste žije dokázaných štrnásť duchov (a ešte kopa načierno), naozaj sa nezdá, že je tu všetko s kostolným poriadkom. Medzi strašidlami sa nájde duch zbojníka, ktorý prepadával nič netušiacich cestujúcich v osemnástom storočí, mlynára, prechádzajúceho sa v ruinách starého mlyna vždy pred búrkou alebo Biela pani oplakavajúca milenca. Stačí si len vybrať lokalitu, vytipovať ducha a najať si nebojácneho sprievodcu.

 

Vidieť, počuť, cítiť...

 

Fotografie sú jedna vec, ale autentický zážitok je vždy jedinečný. Musíte počítať s tým, že z tohto miesta si možno donesiete perfektné zábery parku, kde sa mimochodom obesil miestny vojak, alebo Chrámu sv. Mikuláša, kde chodí strašiť Biela pani, ktorej kroky sa tu ozývajú už od dvanásteho storočia. Ale to je tak všetko. Omnoho viac zážitkov si užijete s pocitom, že vám ich nikto neuverí. Vadí? Ak nie, pýtajte sa na miestnu tehelňu a zdravotné stredisko. Od roku 1991 tu zaznamenávajú uši návštevníkov nevysvetliteľný krik – sem tam, ale aj tak vám do smiechu nebude. Taxikári si veľmi dobre overia vašu totožnosť, pretože sa stáva, že zrazu vezmú pasažiera, ktorý počas jazdy zmizne.

Zdroj: Flickr.com

Po hlavnej ulici sa zvyknú preháňať koče ťahané dvoj záprahom alebo štyrmi vraníkmi. Samozrejme čisto nehmotnými. Uskočiť stihnete v poslednej chvíli. Blízko Greystones House a staničnej ulice sa sem tam prechádza dvojica s malým psom. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby neboli spáchali samovraždu. Od roku 1971 ich tu opäť vídajú akoby sa nič nestalo. Mlynár a cigánka sú už inventárom ulíc, rovnako ako riaditeľ miestnej školy, ktorý si v roku 1800 vzal život a straší nielen po škole, ale všade po dedinke. No a kde sa ubytovať? Určite v hoteli Elvey Farm. Stojí tu od roku 1406 a pripomína malú farmu. Za jeho múrmi vás však čakajú Poltergeisti a po chodbách sa často premáva čierny fantóm. Jeho aktivitu odhalíte podľa nepríjemného zápachu. Ale nejde o upchatú kanalizáciu, má záhrobný pôvod.

Čajové historky

 

Duchovia však nie sú to jediné, čo by malo cestovateľa motivovať, aby odbočil z cesty M20 do Pluckley. Okrem toho, že sa to tu hemží virgulami, je tu aj nie veľmi známy, ale nezávislý výrobca vynikajúcej kávy a jeho kráľovstvo spolu s ochutnávkou nájdete na Forge Hill. Neoplatí sa obísť ani druhú atrakciu spojenú s teplým nápojom. Zájdite si neďaleko na Pivington Mill.

Zdroj: shutterstock.com

Sídli tu Kent Tea & Trading Company produkujúca slávny Pluckley čaj. No a potom doma, keď vybalíte voňavé škatuľky, môžete dlho do noci rozprávať známym historky z dediny skutočných duchov. Pri čajovom večierku chutia historky priamo z mesta mŕtvych najlepšie. Alebo si môžete priniesť aj príbor. Na Forge Hill sídli aj remeselník, ktorý vyrábal špeciálne príbory v kolekcii miléniumpotrebujú naozaj veľa modlitieb, aby ich uchránili od prízrakov. A byť s pápežom zadobre sa v tejto obci vždy oplatí. pre Vatikán, presnejšie pre zosnulého Jána Pavla II. Niet sa čo čudovať, veď obyvateli.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ďakujem

(d@nQa(ADMIN), 9. 2. 2012 21:07)

Ďakujem, že túto stránku navštevujete a píšete komenty. Vážim si Vás !

P.S.: Aj ja tam chcem ísť ! Je to fakt super dedinka.

Ahojte!

bomba

(Alena , 9. 2. 2012 14:45)

úúú BOLO TO FAKT strašidelné skoro som sa poštala

bomba

(silvia, 9. 2. 2012 14:34)

bolo to dobre mozno bi som tam chcela ist.